• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tüm üstadalara selamlar.
(03-02-2014, Saat: 15:02)hsnhsynarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler abiler. kafama yatan pil, esc, motor ve transmissionları paylştım sizce bunların uyumluluğu nasıl olur?
/itm/C3E-Winmax-5200mAh-11-1V-80C-MAX-3s-Lipo-Battery-Pack-W-Connector-For-RC-Model-/281197432344?pt=
/itm/320A-High-Voltage-Brushed-ESC-Speed-Controller-for-1-10-4WD-off-road-Car-Truck-/231141708653
/37mm-Runner-950-Rpm-Yuksek-Guclu-DC-Motor,PR-1939.html + /itm/rc4wd-r2-Dual-DIG-TRANSMISSION-Silver-crawler-axial-f350-scale-Z-U0019-tractor-/310848767558
Hasan nasıl bir model yapmayı düşünorsun? foto atabılırmısın bana.
abi aklımdan geçen tamamiyle videodaki ile aynı http://www.youtube.com/watch?v=06zGaWMvC48
(03-02-2014, Saat: 15:18)hsnhsynarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi aklımdan geçen tamamiyle videodaki ile aynı /watch?v=06zGaWMvC48

http://www.modell-baustelle.de/index.php...e0319760fc şuna bak bakalım bi Wink

http://www.modelltruckforum.de/index.php...ruder+7930
abi şase kısmı tamam sizin gösterdiğiniz gibi olanlardan olacak Big Grin fakat halen sistem olarak neleri kullanmam gerektiği konusundayım uyumluluk yaşamasından korkuyorum sistemin.
o konularda bnmde pek bilgim yok volkan abi her konuda yardımcı olur sana.
sağolasın abi volkan abi gelince ses eder zaten Big Grin
selam gençler. linkler gayet güzel, insan onlara bakıp bakıp baya gaza geliyor Big Grin bende dahil yani Big Grin Big Grin Big Grin
matrix'i bırakıp gerçek dünyaya dönersek Smile
Hasan Hüseyin abim,
pil olarak iyi güzel seçmişsin ancak traktör üzerinde bu pili nereye sığdıracaksın ? Ne enine nede boyuna bu pili koyacak yerin olmayacak, alacağın piller 2kibrit kutusu büyüklüğünde olacak en fazla Smile Bu sebeple 7.4volt yani 2s pillerden 2 tane olacak şekilde hesapla Wink

Esc olarak aynısı bende de var, çift motor çalıştırması avantaj ancak oda şase üzerinde yer tutuyor. 4s lipo/lifepo pile kadar da sistem dayanıklı, o bakımdan aklında esc olarak soru işareti kalmasın.

Motor olarak çok çok çok seri yani hızlı bir motor seçmişsin. senin traktörü yerinden bile kaldıramaz. Onun yerine yapacağın sisteme karar ver, ona göre motor seçimini yaparsın. eğer benim gibi diff kullanacaksan, diff in giriş ve çıkış tur sayısına göre motoru daha küçük rpm'li alman gerekir. Misalen benim sistemde 1:1,5 tur var. Yani motordan diff in girişine gelen tur, tekerlerde 1,5 tura denk geliyor. bende buna uygun 90rpm lik bir motor taktım, böyle olunca da tekerler 135rpm ile dönüyormuş gibi oldu. Eğer iki adet motor kullanacaksan, ki linkini verdiğin esc çift çıkış esc, iki motorda yapacağın traktörün ağırlığına göre max 120rpm olsun. tecrübeyle sabittir Smile

Son linkte ise verdiğin sistem üzerinde bende çalışıyorum, ama bizim sisteme dahil etmek için al tak kullan model değil, üzerinde oynamalar yapıp daha da minimize hale getirmek gerekiyor. çünkü ölçeği bizim araçlardan büyüklere göre imal edilmiş. eğer sen iki tane motor kullanacaksan arka tarafta, bu parçaya hiç gerek yok. bu parça 4x4 crawler-kaya tırmanıcısı araçlar için dizayn edilmiş. eğer sen de 4x4 yapacaksan o zaman esc'yi unut, pili unut, motorları unut. bunların yerine aynı özelliklere sahip tek çıkış esc, 2 tane 2s lipo pil, 2 tane diff (biri ön diff, biri arka diff) alman gerekecek.

Sen kafanda nasıl birşey yapmak istediğine karar ver, ben bildiğim konuda elimden gelen yardımı yaparım Smile
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Tamiya Man 8x8 ARMAGEDDON

Topraktan geldik, toprağa döneceğiz;
Ama
Aradaki zamanı offroad ile geçireceğiz...
volkan abi verdigin bilgiler icin çok tesekkkur ederim. yapmak istedigim kesinlikle traktördür. anlaşilan şanziman olayini ilerleyen modellerde kullanacagim. esc olarak onu alacagim. motoruda daha dusuk devirli bişey kullanacagim. modelin sarjinin uzun gitmesi açisindan kaç voltluk pil ve motor kullamaliyim abi?
Abim dediğim gibi 2 adet 7,4v pil kullanacaksan mah değeri yüksek pil alman senin yararına olacaktır.
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Tamiya Man 8x8 ARMAGEDDON

Topraktan geldik, toprağa döneceğiz;
Ama
Aradaki zamanı offroad ile geçireceğiz...
Tamam abi 120rpm lik 2 motorla sorunsuz çalışır gibime geliyo ozaman.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selamlar cuneyt 12 10,120 04-12-2016, Saat: 19:31
Son Yorum: cuneyt
  Selamlar zagah 6 5,184 13-11-2016, Saat: 16:22
Son Yorum: mgm
  denizliden selamlar bozelli102s 10 9,365 06-01-2016, Saat: 19:34
Son Yorum: bozelli102s
  Antalya dan selamlar cevran07 7 9,518 27-06-2015, Saat: 18:00
Son Yorum: aksaraylı68
Big Grin Herkese selamlar shit_4_u 3 5,916 07-02-2015, Saat: 23:57
Son Yorum: Tekniker