• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir proje doğuyor...
geriside gelir inşallahta maliyetinizi kargo ücretlerini hesapladınızmı =Smilesanırım daha öncedeyazdığımız gibi pahalıya gelecek size:=)
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
(10-09-2013, Saat: 08:41)fatih-i Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geriside gelir inşallahta maliyetinizi kargo ücretlerini hesapladınızmı =Smilesanırım daha öncedeyazdığımız gibi pahalıya gelecek size:=)

Tabi hesapladim. 2diff in bana maliyeti 100 TL oldu biri de cift cikisli ustelik. Buna rulmanlarda dahil bu fiyata boyle 2 diff varsa yine alirim. Ha derseniz ki kit parasini gecer o olabilir. Ama kiti parca parca alamiyorsunuz. Boyle olunca her ay bir iki parca alip ufak ufak ilerliyorum. Bu gunlerde bruder kamyonu da alacagim. Boylece biraz daha is sekillenecek. Sonra sirada jant ve lastikler var. Sansimiza bu ara dolar euro artti. Bizim isler biraz daha zorlasti.
Tamiya Volvo FH12 4x2
Kapaklı Sal Dorse (El Yapımı)
Damper Dorse (Proje aşamasında)
(10-09-2013, Saat: 10:42)ugur55tr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-09-2013, Saat: 08:41)fatih-i Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geriside gelir inşallahta maliyetinizi kargo ücretlerini hesapladınızmı =Smilesanırım daha öncedeyazdığımız gibi pahalıya gelecek size:=)

Tabi hesapladim. 2diff in bana maliyeti 100 TL oldu biri de cift cikisli ustelik. Buna rulmanlarda dahil bu fiyata boyle 2 diff varsa yine alirim. Ha derseniz ki kit parasini gecer o olabilir. Ama kiti parca parca alamiyorsunuz. Boyle olunca her ay bir iki parca alip ufak ufak ilerliyorum. Bu gunlerde bruder kamyonu da alacagim. Boylece biraz daha is sekillenecek. Sonra sirada jant ve lastikler var. Sansimiza bu ara dolar euro artti. Bizim isler biraz daha zorlasti.

Bruder kamyonla tamıiya parçalar uyumsuz olacaktır. Lastikler dışarda kalacaktır. Hiç yapan yokmu elbette var ama tavsiyem bruderden ziyade tamiya kupa almanız.
Uğur bey öncelikle kolay gelsin. Forumdaki bütün arkadaşlar sizin el yapımı bir araç yapmanızı canı gönülden ister ve destekler ancak şöyle bir gerçek var siz daha önce 1/16 veya 1/14 ölçekte herhangi bir araç toplamadıysanız sıfırdan el yapımı bir aracı ortaya çıkarmak çok zor olacaktır. Bunun yerine arkadaşların dediği gibi 2. El bir araç almış olsanız inanın iki dif ve bruderin parasına yakın fiyatta bulunurdu veya sıfır kit 600 tl desek gayet uyguna model sahibi ve en önemlisi elinizde canlı bir örnek olurdu. Birde sıfır kit alırsanız 10 veya 12 taksit yapıyorlar bu da aylık olarak 50-60 tl gibi bir ödeme olur. Gönlümden geçenleri yazdım çünkü ilk modelimi aldığımda bile dokunmaya korkmuştum inceleyerek ve forumdaki değerli üstadlarından bilgi alarak şu anki konumuma geldim.
S E R K A N

uğur bey demek iki difi 100 tlye malettiniz eminsiniz yani bir yanlışlık yok yine hesabı gözden geçirin bana çok ucuz gibi geldi
(10-09-2013, Saat: 13:34)fatih-i Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

uğur bey demek iki difi 100 tlye malettiniz eminsiniz yani bir yanlışlık yok yine hesabı gözden geçirin bana çok ucuz gibi geldi
Ebay i surekli takip ediyorum. Uygun fiyata bulunca aliyorum. Kargosu dahil olarak 31$ ic mekanizmalar 15$ civari rulmanlar ama rulmanlar 32 tane ben 14 unu kullandim 8$ da dıs plastik. O zamanki kur uzerinden 100 TL anca ediyor. Belki bunlardan birini satip robbe dif alirim. İs baslamakta gerisi gelir insallah.
Tamiya Volvo FH12 4x2
satıcıysanız aldığınız fiyata sizden alabilirim difleri :=)
bu difler buruder kupada biçimsiz oluyolar
(10-09-2013, Saat: 11:11)by_tegmen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruder kamyonla tamıiya parçalar uyumsuz olacaktır. Lastikler dışarda kalacaktır. Hiç yapan yokmu elbette var ama tavsiyem bruderden ziyade tamiya kupa almanız.

Zaten bruderi onun için alıyorum eğer çok uydurulamaz gibi gelirse bu diffleri satıp wedico veya robbe diff alacağım. Niyetim o...

Tamiya kupa çok aradım ama yok. Sıfır olarak var oda 110 dolar kargo hariç. şimdilik onu düşünmüyorum. Ama yolda ne olur bilemem....
Tamiya Volvo FH12 4x2
evet tamiya kupalar 110 dolar artı kargo ama şunu söleyeyim o setlerde çamurluğuna kadar tüm dış aksesuarlar geliyor tavsiye ederim yani
(10-09-2013, Saat: 19:17)ugur55tr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-09-2013, Saat: 11:11)by_tegmen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruder kamyonla tamıiya parçalar uyumsuz olacaktır. Lastikler dışarda kalacaktır. Hiç yapan yokmu elbette var ama tavsiyem bruderden ziyade tamiya kupa almanız.

Zaten bruderi onun için alıyorum eğer çok uydurulamaz gibi gelirse bu diffleri satıp wedico veya robbe diff alacağım. Niyetim o...

Tamiya kupa çok aradım ama yok. Sıfır olarak var oda 110 dolar kargo hariç. şimdilik onu düşünmüyorum. Ama yolda ne olur bilemem....

[Resim: 140420131523_zpsc9cdcb62.jpg]

bu fotoya dikkat ederseniz dışta kalan kısımları görebilirsiniz. Çamurlukların içinde kalması gereken tekerler dışa taşmış. Yineden kadar sizin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi