• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir proje doğuyor...
(10-09-2013, Saat: 19:36)by_tegmen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-09-2013, Saat: 19:17)ugur55tr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-09-2013, Saat: 11:11)by_tegmen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruder kamyonla tamıiya parçalar uyumsuz olacaktır. Lastikler dışarda kalacaktır. Hiç yapan yokmu elbette var ama tavsiyem bruderden ziyade tamiya kupa almanız.

Zaten bruderi onun için alıyorum eğer çok uydurulamaz gibi gelirse bu diffleri satıp wedico veya robbe diff alacağım. Niyetim o...

Tamiya kupa çok aradım ama yok. Sıfır olarak var oda 110 dolar kargo hariç. şimdilik onu düşünmüyorum. Ama yolda ne olur bilemem....

[Resim: 140420131523_zpsc9cdcb62.jpg]

bu fotoya dikkat ederseniz dışta kalan kısımları görebilirsiniz. Çamurlukların içinde kalması gereken tekerler dışa taşmış. Yineden kadar sizin.

Çok teşekkür ederim. Ben ön dif i ya kendim yapacağım ya da wedico olarak alacağım zaten. Ama bruder yapacağımdan büyük ihtimal kendim özel yaparım gibime geliyor.
Tamiya Volvo FH12 4x2
Kapaklı Sal Dorse (El Yapımı)
Damper Dorse (Proje aşamasında)
Tabi karar sizin. Bu genişlik arka diflerde de aynı şekilde olacak. Bilginize.
Yauw ne kadar karamsarsınız... Mükremin kardeş satarız diffleri. Robbe alırız... Canın sağolsun... Smile
Tamiya Volvo FH12 4x2
Karamsar demeyelimde, yardımcı olmaya calışmak yada zaten kısıtlı olan bütcenizin boşa gitmemesini saglamak ıcın bir yardım diyelim.

Malzemeleri alıp sonra arkası genıs önü dar oldu yada ıstedıgım gıbı olmadı hiçbirşey birbirine uymuyor ben hobıyı bırakıyorum cumlelerı soylemeden mukremın sızı uyarmıs mukremının uyarılarına aynen katılıyorum. tamiya ile bruderi mixlemek sadece sıkıntı yaratacak ne yazıkkı görsel olarakta verdıgınız paranın karsılıgını alamayacaksınız ne yazıkkı. O yuzden ya 1:wedico yanı bruder yada 1:tamiya tercih etmeniz sizin hayırınıza olacaktır
Okan'ında dediği gibi ben bu yollardan geçtim. Tüm parçalar wedico olmasına rağmen bir ara bitirme noktasına geldim. Neden diyecek olursan el yapımı işi yüzünden. bu işe yeni girip el yapımı ile başlayacaksan tüm sıkıntıları göze alman gerekecek. Ki kaldıki tamiya+wedico mix olacak bu dahada karmaşık hale getirecek. Parçalar uymayacak, canın sıkılacak, sonrada ben bu işi sıkıntı yaşayayım moralim bozulsun diyemi yapıyorum diyerek belkide bırakma noktasına geleceksin. Bunlar benim başıma geldiği için uyarmak istiyorum ki sizde yaşamayın bu sıkıntıları diye. En başta dediğim gibi karar sizin.
(10-09-2013, Saat: 20:28)by_tegmen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Okan'ında dediği gibi ben bu yollardan geçtim. Tüm parçalar wedico olmasına rağmen bir ara bitirme noktasına geldim. Neden diyecek olursan el yapımı işi yüzünden. bu işe yeni girip el yapımı ile başlayacaksan tüm sıkıntıları göze alman gerekecek. Ki kaldıki tamiya+wedico mix olacak bu dahada karmaşık hale getirecek. Parçalar uymayacak, canın sıkılacak, sonrada ben bu işi sıkıntı yaşayayım moralim bozulsun diyemi yapıyorum diyerek belkide bırakma noktasına geleceksin. Bunlar benim başıma geldiği için uyarmak istiyorum ki sizde yaşamayın bu sıkıntıları diye. En başta dediğim gibi karar sizin.

Söylediğiniz her şeyi iyi niyetle söylediğinizi biliyorum. Ayrıca söylediğiniz her şeyi benimde düşündüğümü bilmenizi istiyorum. Zaten tamiya diff leri deneyeceğim.Çok uğraştıracak gibi ise satıp parası ile robbe diff almayı düşünüyorum (özellikle robbe istiyorum). Ama robbe diff i bulmak çok zor hatta benim için imkansız. 45 euro fiyat var yanlış bilmiyorsam. mail attım adamlara alsam türkiyeye gönderirmisiniz diye göndeririz ama 35 euro kargo istiyorlar 35+45 = 80 euro = nerdeyse 200 TL. bir diff için çok masraf. O yüzden bir şeyleri denemeden zorlamadan bu paraları vermek işime gelmiyor... Umarım anlatabildim...
Tamiya Volvo FH12 4x2
Normalde böyle şeylere karışmam ancak Forumdaki arkadaşların elinde 2. el wedico dif olabilir diye düşünüyorum. Fiyat olarakta 50-60 Euro civarı diye aklımda kalmış. Wedico dif düşünüyorsanız tabiki
S E R K A N
(11-09-2013, Saat: 01:43)Tekniker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde böyle şeylere karışmam ancak Forumdaki arkadaşların elinde 2. el wedico dif olabilir diye düşünüyorum. Fiyat olarakta 50-60 Euro civarı diye aklımda kalmış. Wedico dif düşünüyorsanız tabiki

wedico diff var ama ben onun görüntüsünü beğenmiyorum. Okan arkadaşımız satıyor. Çaresiz kalırsam ondan alıcam.
Tamiya Volvo FH12 4x2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi