• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1:16 Magirus Deutz FAUN LF 1410 Robbe Havalimanı itfayesi Flughafenfeuerweher
Araca başlama tarihi (2010/12/01)
Robbeden yaşı benim yaşımdan büyük ama 0 kutusunda demonte halde sahip olma şansına eriştigim bir kit daha Smile

Kit diecut şeklinde plakalardan keserek modeli ortaya çıkartmam gerekiyor. açıkcası kutuyu açınca hafif bir hüsrana ugradim önce sebebide pompa kitinin kutudan çıkmaması en azında pompa motoru yoktu. Aksesuarlar var ama. Onun dışında ikinci el almayarak kiti çok iyi ettigimi anladım çünkü kabin işçiligi kötü olursa geri dönüş olamayabilecekti. Bu arada kitten kocaman 2 pafta çıktı model için modeli inşa ettikten sonra paftaları verebilirim paftalar 1:16 þeklinde diecut kendi kendinize paftaların yardımı ilede kasayı oluşturabilirsiniz.

Kite Türkiyeye dönünce Eger mercedesten zaman kalırsa başlayacagım.

Kit üzerinde yapacagım değişiklikler:

Araç standart olarak 8x2 şeklinde stok robbe motoru ile robbenin eski difransiyeli ile geliyor. Araçta ilk etapta bunları kullanabilirim fakat araçın aslı 50 tonluk 8x8 veya 8x4 dizilimli ve unimoglarda kullanıılan büyük çaplı tekerler donatılmıştır. Bu yüzden aracın max agırlıgı 5*6 kg olacagı için robbe diferansiyelleri kullanacagım. Açıkcası 8x4 yapmayı düşünüyorum eger denk gelirse yada ilerleyen zamanlarda 8x8 olabilir. Ve lastikleride robbenin unimog lastikleriyle degiþtirecegim. onun dışında gelişmelere göre redüktörlü ortalama bir motor koyacagım araç hem hafif olmasýndan hemde yaptıgı iþ itibariyle çok efsanevi ekipmana ihtiyac duymadığı için ortalama bir yürürü olacak. Nette arayınca fikrimi bir iki kişinin hayata geçirdigini gördüm aracın makas aralıkları buna uygun gözüküyor.

İtfayevi özelliklere gelince, orjinalinde öngörülen depo 500 mllik çok küçük bir depo. Ben aracın kabin dışındaki kısmını topladıktan sonra köşelere sızdırmazlık elemanı sürecegim ve gereken modifiyeleri yapıp arka kısmını komple tanker yapıp 4*5 lt su depolarabilecegine inanıyorum. Kite sadece genel baktıgım için su pompası içindemi ne nasýl olacak bilmiyorum ama pompa yoksa bunun için silecek pompasý alacagım fiyat olarakta işlev olarakta kaplayacagı hacim olarakta bu iş için biçilmiş kaftan Smile Onun dışında su pompasının boomu (tabacası) standart modelde manuel ona bir servo ve motor kombýnasyonu ile onuda radyo kontrollü hale getirmeyi planlıyorum.

Renk ve aksesuara gelince fotodaki gibi parçaların bazıları kırmızı zaten extra bir boyamaya gerek yok gibi gözüküyor ama birleştirince plastik gibi durusa ben bunu itfaye kırmızısına boyarım.

Şimdilik bu kadar kutu ve içerigin fotolarını ekliyorum

[Resim: Amherst-20101130-00209-1.jpg][Resim: Amherst-20101130-00218.jpg][Resim: Amherst-20101130-00210.jpg][Resim: Amherst-20101130-00212.jpg][Resim: Amherst-20101130-00213.jpg][Resim: Amherst-20101130-00216.jpg][Resim: Amherst-20101130-00217.jpg]
bunun yürüyenini ne zaman görücez ustam
Sırayla hepsi yürüyecek ama zaman ve maddiyatla yavas yavas Smile
Konuya aylarrrrr sonra update yapıyorum Big Grin

Sonunda bana lazım olan 6x6 alt yapıyı bahadır beyden aldım, bende de 3 tane lastik jant vardı zaten 1 de yedek lastıgım olmuş oldu. Şimdi öne bir panter ön dif bulup 8x8 yapacagım şanzıman olarakda elmdeki robbe şanzımanı kullanmayı dusunuyorum ama Uzerındekı redüksiyonuda motoru degiştirip kullanaibilrim şanzıman olarak. Araç maximum 5 kg olacagı için çokda prfesyonel bir sisteme ihtiyaç duymadan her egimde her zeminde gidebilir

[Resim: IMG-20131128-02049.jpg][Resim: IMG-20131128-02051.jpg][Resim: IMG-20131128-02053.jpg][Resim: IMG-20131128-02059.jpg]
Hayırlı olsun başkan devamını merakla bekliyorumSmile
hayırlı olsun okan çok güzel bir model yakın zamnda aktif görürüz inşallah
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
hayırlı olsun okan devamını beklıyoruz
bırde bu aracın içinde kendi difransiyelleri yokmuydu
Teşekkürler Başkanım en kısa zamanda inşallah,

Teşekkürler hacım inşallah en son adresi ben olurum Big Grin

Teşekkürler gökhan içinden sadece 1 dif cıkıyor oda eski model işe yaramaz birşey geriside boş aks. O yıllarda arac yurusun yeter mantıgıyla baktıkları ıcın yururu yetersızdı.
anladım projende başarılar dilerim
Selam Okan
hayirli olsun yeni projen . Lutfen basladiginda sadece bununla ilgilenki bizde model gorelim .
Selam lar.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi