• Derecelendirme: 4.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bruder Fendt 936 Vario traktör uygulaması.
Selamlar,
evde ablamın yaptığı temizlik sırasında yaşanan elim kaza sonucu traktörün alu şasesi perte çıkmış olup yeniden alu plaka alıp yeniden kestireceğim. Düzgün kesim için öneri verebilecek olan var mı???
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Tamiya Man 8x8 ARMAGEDDON

Topraktan geldik, toprağa döneceğiz;
Ama
Aradaki zamanı offroad ile geçireceğiz...
Çok geçmiş olsun üstat, neyse tekrardan yaparsın sağlık olsun
Selam Volkan
gecmis olsun .Kesimi kendin yapacaksan eger, önce komple cizim cikart ve motorlarin yerini ön aksin yerini yapmis oldugun cizimde belirle ve daha sonra bu cizimi bir kartona veya mukavvaya kopyala veya yapistir .Ilk kesimi bu karton veya mukavvadan yap. Yapman gereken degisiklik olursa bu mukavva üzerinden basitce degistir .En son bütün degisikler yapildiktan sonra Aluden kes.
Kolay gelsin...
Merhaba Mehmet,
Kesimi kendim yapacağım, bu yüzden kimi yerlerde hafif de olsa olacak olan sapmanın olmamasını istiyorum. Bu karton/mukavva fikri güzelmiş, önerin için çok teşekkür ederim. Birde şunu sorayım madem, bu karton/mukavvadan çıkardığım kılavuzun ölçülerini de yazarak bir cnc tezgaha gitsem istediğim şekilde kesim işlemi yaptırabilir miyim?
Teşekkürler.

(23-07-2012, Saat: 01:07)mgm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam Volkan
gecmis olsun .Kesimi kendin yapacaksan eger, önce komple cizim cikart ve motorlarin yerini ön aksin yerini yapmis oldugun cizimde belirle ve daha sonra bu cizimi bir kartona veya mukavvaya kopyala veya yapistir .Ilk kesimi bu karton veya mukavvadan yap. Yapman gereken degisiklik olursa bu mukavva üzerinden basitce degistir .En son bütün degisikler yapildiktan sonra Aluden kes.
Kolay gelsin...
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Ama
Selam Volkan
aslinda mümkün, ölcü olduktan sonra elinde yapilmiyacak hic birsey yoktur yeterki olcüler birbirini tutsun fakat cnc biraz pahali olabilir.Kalinlik olarak kac mm düsünüyorsun? eger 1veya 1.5mm düsünüyorsan ki iyi olur kendin kesmen daha hesapli olur. 1mm veya 1.5 mm aliminyum levha kesmek icin dokupiyertesteresi(eltesteresi) i alman yeterli aliminyuma uygun seritlride alirsan daha cabuk kesersin.eger kesmen gereken yer levhanin icinde bir yerse seritin girecegi kadar bir delik acip seriti deliten gecirdikten sonra testereye takip kesebilirsin .Ben bazen kullaniyorum ve cok ise yariyor.
Selamlar
Selamlar Mehmet,
Alunun kalınlığı 1.63mm. Şaseyi bundan yapacağım. Bende normal demir testeresi var, kesim işlemini de bu testere ile yapıyorum. Bundan dolayı kimi zaman hafif yamulma oluyor Smile Verdiğin fikir için teşekkürler. Birde şunu sorayım, diş açma işlemi nasıl oluyor? Misal, M3 vida için açılması gereken delik 3.5mm mi olmalı yoksa yine 3mm lik matkap ile mi delik açılmalı? Yani diş açılacak delik takılacak vidaya göre nasıl değişkenlik gösteriyor?
Teşekkürler.
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Ama
volkancım merhaba naçizane tavsiyem 2,5 mm matkapla delip m3 kılavuzla diş açabilirsin
diş açmaya gerek yok vidayı bas o kendi dişini açar :=)
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
@Osmancım fikir için teşekkürler.
@fatih bu fikir için sana da teşekkürler Big Grin
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Ama
Selam Volkan
dis acnak icin alttaki linkten faydalanabilirsin.Smile
http://www.ersinalkan.com/teknik-bilgile...s-tablosu/
yada burdan
http://lookass.ch/content_engineering/Ke...ewinde.pdf
Selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fendt 103 serisi ahşap el yapımı bekiryuksel 1 1,895 25-04-2019, Saat: 17:22
Son Yorum: fatih-i
  4×4 Bruder traktor yapmayı düsünuyorum aks mi reduktor motor sistemmi olmali Turkrc 4 3,309 16-04-2019, Saat: 13:16
Son Yorum: fatih-i
  Bruder John Deere 6920 Rc Dönüşüm Necatt 37 30,973 03-06-2017, Saat: 19:16
Son Yorum: Necatt
  Rc+Manuel Ford Traktör sancak57 39 41,034 15-12-2016, Saat: 22:50
Son Yorum: sancak57
  RC Bruder Deutz Agrotron x720 MRYAKTU 14 14,139 02-11-2016, Saat: 12:30
Son Yorum: volkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi