• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güneşin üşüdüğü şehirden selamlar.
Merhaba değerli dostlar, Ardahan'dan yazıyorum. Mesleğim akademisyenlik. Rc konusunda neredeyse hiç tecrübem yok. Öte yandan çocukluk yıllarımda küçük heves ve tecrübelerim oldu bu lise yıllarına kadar pilli kumandalı basit arazi araçları şeklinde sürdü.

Bugün ise bulunduğum şehrin biraz mahrumiyet bölgesi olmasının getirdiği hobi arayışı biraz da yine çocukluktan kalma heves ile bir rc kamyon sahibi olma düşüncesine kapıldım. Öte yandan yaptığım acemi araştırmalar neticesinde bu işin epey külfetli olduğunu fark ettim. Öyle ki demonte bir tamiya kamyon neredeyse 1000 tlden başlıyor.

Bu hevese dair tereddüt ettiğim nokta ise sıkılıp pişmanlık duyma ihtimalimin olduğu bir hobiye 1000 tl bütçe ayırmak. Yani bu arayıştan zevk alma tecrübesinin ciddi bir miktara patlaması. Diğer bir korkum ise heveslerini bastıramayan biri olarak, bu işin bir müdavimi durumuna gelip zamanla bu hobiye ciddi bir araba parası harcayarak, eşimle ve ailemle papaz olma ihtimali Big Grin

Bu hususta değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Tekrardan selam ve hürmetler.
Çaylak75, proud to be a member of
Öncelikle hoşgeldin. Gerçekten güzel vakit geçirten sonunda çıkanlarla da insanı mutlu eden bir hobidir.
Ama sana kötü haberlerim var. O iş malesef 1000 TL ile kalamıyor. O elektroniksiz kit fiyatı. Onu yürütmekiçin en az bi 600-700 daha harcaman gerikecek.
Sonra onu geliştirmen için bi o kadar daha derken bu işin sonu yok malesefSmile
Ama ilk kit hariç parçaların hepsini birden alıcaksın diye bir şey yok. Aylık hobin için bir bütçe ayırıp(100-200) yavaş yavaş alabilirsin tabiki. HEr şey bir anda olucak diye bir şey yok. Benimki 2 senesindeSmile
Ama sonuçta elinde kendim yaptım diyeceğin hatta çocuğunu bindirip evde turlatacağın bir şey çıkıcak ortayaSmileSmileSmile

Ben tavsiye ederim. Bi kit alıp yavaş yavaş, burdaki yapılanları ve konuları inceleyerek çok güzel ve zevkli şekilde vakit geçirebileceğin bir hobidir...
yalan değil benim scania 1,5 sene oldu mesela dış ve mekanik sistem tamam iç dizayn eksik dorse hala volkan61 de 6 aydır yatıyor yani 1 senesi daha varSmile man desen ooo daha ışık sistemi ve ses sistemi takılacak oda neredeyse 1 sene olacaktır. masraf konusunda hakan hocam haklı sen yerinde duramıcaksın daha iyisi olsun spindel olmasın hidrolik olsun motoru güçlü olsun şanzıman yetersiz derken bi bakmışın dağ kedisi olmuş Smile
Merhabalar, aramıza hoş geldiniz. İnanın sonunda bana yakın bir modelcinin olması çok güzel bir haber benim için. Ben de hemen yanınızda, Kars'tayım. Bende yaklaşık 3 senedir model işi ile uğraşıyorum. Çok sabır gerektiren ama bir o kadar da zevkli bir hobidir. 2. el bir araç alabilirsiniz ama size tavsiyem bir tamiya kit ile başlamanız. Olayın mantığını çözme açısından epey fikir veriyor. İleride kısmet olursa görüşürüz. Bu arada unutmadan bende Kafkas üniversitesindeyim. Bu taraflara yolunuz düşerse beklerim.
merhabalar aramıza hoş geldiniz ilk olarak maddiyat gerektiren bir hobi olduğunu belirtelim :=) tamiyanın 800 tllk modelleride var sizin isteğinize göre masraf oluyor aslında mesela 100 tllk esc aracı yürütüyor ben ışık ses istemem derseniz oşekil maliyet düşürülebilir gelelim ben bu hobiyi begenmedim bana goredeğildediğinizden sonraki zamana ozamanda satışa çıkardığınızda 200 300 tl zararla hemen elden çıkarabilirsiniz aracı ama ben eminim bu hobi hoşunuza gidecek :=)
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
Cevap verme nezaketinde bulunan tüm değerli dostlara teşekkür ederim. Mükremin Hoca inanın ben de hiç ummuyordum buralardan bir meslektaşla karşılaşmayı. Bu durum beni de çok sevindirdi. Soy isminiz de yabancı gelmiyor Ardahan'da aynı soy ismi taşıyan çok kıymetli bir Hocam var. İnşallah bir gün yüz yüze tanışmak nasip olur ben de her daim beklerim.

Bu arada rc hususunda bana kıymetli vakitlerini ayıran ve foruma üye olmama vesile olan Halil İbrahim Kurt beyefendiye de çok teşekkür ediyorum.

Nasip olursa kısa zamanda Scania R620 6*4 demonte kit sipariş etmeyi düşünüyorum. Araç tip olarak çok hoşuma gitti inşallah sağlıklı bir tercihle başlıyorumdur.
Çaylak75, proud to be a member of
Guzel bir secim. Ilerde kamyon olmayada musait bir aracSmile ayrica turkiyeden temin edilmeside kolay..
BEN TEŞEKKÜR EDERİM İYİ VAKİT GEÇİRMENİZ DİLEKLRİMLE
scania uygun bir seçim değil bence man 6x4 lere bakın scania tamiyanın en dar kabinidir
Tamiya CC-01 Unimog
Tamiya 1/12 Hummer
Tamiya 1/12 Hummer
Tamiya Hilux high-lift
Amax 1/16 Tank
Axial Scx 10 trail honcho
Tamiya Mercedes 1850L
Wedico Man

Hobi İnsanın Doğasında Vardır Yaşı Kaç Olursa Olsun Vazgeçemez
aramıza hoş geldiniz ben wedico üzeri çalışıyom bu işe girmeden önce diyordum bunlara bu kadar bpara verılırmı verende akıl yoktur dıye şu an elimde 20.000 lıralık belkıde daha fazla malzeme var aile konusuna gelınce evde tutmaman lazım benım merso 3 defa hanımın saldırısına maruz kaldı en son saldırıda 2 adet metal dif kırıldı şu an tanesı 250 euro cıvarındadır gerısı sana kalmış hanımdan saklayabıleceksen gırebilirsin .
sa<na sorarsa benmı kamyonmu dıye çekınmeden kamyon dıyebıleceksen girBig Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selamlar cuneyt 12 9,462 04-12-2016, Saat: 19:31
Son Yorum: cuneyt
  Selamlar zagah 6 4,945 13-11-2016, Saat: 16:22
Son Yorum: mgm
  denizliden selamlar bozelli102s 10 9,084 06-01-2016, Saat: 19:34
Son Yorum: bozelli102s
  Antalya dan selamlar cevran07 7 9,260 27-06-2015, Saat: 18:00
Son Yorum: aksaraylı68
Big Grin Herkese selamlar shit_4_u 3 5,780 07-02-2015, Saat: 23:57