• Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
el yapimi scania R560
Alıcıya servolarıda bağla bi dene bakalım onlarda sorun olucakmı?
yakında yüksek frekanslı bi cihaz var mıdır?
varsa sistem 2.4ghz de olsa sapıtıyor.
bu dediğimi yüksek gerilim hattı altında rc kullananlar bilir.
ama ben yine de bağlantı noktaları diyorum Smile
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Tamiya Man 8x8 ARMAGEDDON

Topraktan geldik, toprağa döneceğiz;
Ama
Aradaki zamanı offroad ile geçireceğiz...
işyeride var ama evde yok ev yakınındada yok aynı olayı evdede yaptı ne gibi volkan bağlantı noktalarında ne olabilir örnek verebilirmisin sadece pilin kablosunun uc kısmını benim soketime uysun diye biraz incelttim çok kalındı ama incelttiğim hali bile esc'nin kablosundan fazlasıyla kalın aklımada başka birşey gelmiyor lehimleri çok güzel yaptım
olmadık yerden tek bi tane kablo teli değerek şase yaptırıyordur,
motorda esc de pilde bi noktada soğuk lehim olmuştur. sen lehim var diye bakarsın ama içeride yani lehim altındaki kablolar denk gelmemiştir. akım atlama yapar.
yani öyle şeyler gördüm ki ben,
net budur diyemiyorum.
misal mükreminin motor dönmüyordu,
yakınında bi işlem yaptın mı dedim.
matkapla şasede işlem yapmış.
motoru sök temizle dedim.
içinden ince ince çapaklar çıktı hep.
seninkide o hesap, tam şurasıdır demek zor. yakıtlı olsa çok kolay ama elektriklide sorunu bulmak sıkıntı.
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Tamiya Man 8x8 ARMAGEDDON

Topraktan geldik, toprağa döneceğiz;
Ama
Aradaki zamanı offroad ile geçireceğiz...
motoru çıkarttım sadece esc'yi bağladım ufak gaz verdiğimde yine esc ışığı kesik kesik yandı motoru eledim sonra helikopterdeki alıcıyı bağladım ondada kesik kesik yandı alıcıyıda eledim kaldı bi esc bi kumanda bide pil.
peki bağlantıdan olsa düşük akımda değilde yüksek akımda sorun çıkartması gerekmiyormu bağlantılarda sorun varsa yüksek çektiğin zaman sapıtmazmı düşük akım zaten hertürlü geçer ama yüksek verdiğimde sorun yok sorunsuz çalışıyor o garip geliyor bana.
Sizin kumandayla alıcıyıda heliye bi bağlayın bakalım nolucak...Bu arada düşükte yüksekde olsa volkan hocamın dediği gibi pilde bi temas sorunu varsa atlama yapabilir. Düşükte daha çok yapar bunu, yüksekte bi şekilde direnci daha kolay geçer. Benimde aklıma pil geldi şimdi. Elinizde 4 kalem pili seri bağlayıp denesinize bi?
7.4 800 mah pille denedim şimdi soketleri uymadığı için araya kablo çektim ama aynı yine ışık yanıp sönüyor bu pilde sorunsuz kullandığım bir pildi
şu an aklımda bi esc bide kumanda kaldı
bide şu yön servoları az dönüyor bunun açışını nasıl arttırabiliriz
Daha once anllattigim gibiSmile
Servonun hangi kanala ait olduguna bakip epoint menusunden % 100 leri 120 yapinSmile)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tamiya scania aksesuarlı çekicimiz fatih-i 5 3,371 16-04-2021, Saat: 04:33
Son Yorum: by_tegmen
  İlk aracım Scania CR19 Kamyona Başlıyorum. namso 64 62,988 29-03-2020, Saat: 16:06
Son Yorum: by_tegmen
Photo Scania R620 Demonte Kit mesungur 25 20,397 11-05-2017, Saat: 13:37
Son Yorum: mesungur
  handmade scania r620 6x6 hevdem 49 43,043 02-04-2017, Saat: 15:54
Son Yorum: mgm
  6×6 Scania Kamyon turanyazici5561 25 25,911 20-08-2016, Saat: 17:44
Son Yorum: turanyazici5561

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi