Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CNC ile Hidrolik ve Metal Bruder Dönüşümü
Merhaba arkadaşlar uzun zaman sonunda çocukluğumdan beri hayal ettiğim ve uğraş verdiğim ex imi yapmaya başladım. yaklaşık 4 ay önce başladığım olayı sonunda tamamladım ve burada sizlerle paylaşmak istedim. Zaten herkesin de bildiği gibi kalıp olarak bruder kullandım. Hidroliklerini magomdan satın aldım ama modeli oluşturduktan sonra ihtiyacım olan piston uzunluklarını hesaplayıp magomdan yapmalarını istedim. diğer kısımları kumanda falan hobby kingden satın aldım. ayrıca lipo pili magomdan pil şarj cihazını ise hobby kingden aldım. ben fotoları koyayım zaman içerisinde sizin sorularınızı ve güzel yorumlarınızı beklerim

Magomdan 16 bar basınclı deposu pampaya entegreli olan hidrolik pompasından satın aldım. gerçekten çok iyi iş çıkarıyor. pistonlarla 20 kg yakın itme elde edebiliyorum. 30 dakikadan fazla evde oynadım ama hortumlarda en ufak bir atma veya sızdırma olmadı çok şükür. ama sanırım esc biraz yetersiz kalıyor ve zaman içerisinde sıkıntı çıkarabilir. soğutucusunun üzerine küçük bir fan yerleştireceğim ilerleyen zaman içerisinde ve gözlemleyeceğim bakalım ne olacak. yaptığım metal kısımları yeni boyadığımdan birz boyanın sertleşmesini bekiyorum. sonra dışarıda da denemelerime başlayacağım. Boyayıda ilk defa yaptığımdan biraz kalın attım galiba. bir leşim yerlerinde sıkışma olmasın diye o kısımları tekrar kazımak zorunda kaldım Smile)
Mesleğim mat öğretmenleriği ve hayatımda hobby adına ilk defa yaptığım birşey. ancak elektronik bilgim var. açıkcası yapamam diye teraddütlerimde olmadı değil ama internetten yaptığım araştırmalarla bir şekilde bu güne geldik.
Neyi nereden temin ttiğim ile ilgili her türlü sorularınızı sorabilirsiniz arkadaşlar. Seve seve yardımcı olurum.
Benimde tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediklerim var tabiki. paletleri hareket ettirmek için servo kullandım ama aslında bu kısımlara kullanabileceğim daha güclü bir sistem olabilirmi. çünkü bir şekilde paletleri de metale çevireceğim. kullandığım pil 7,4 lipo 2c 500mah .paletlere için bu pil ile kullanabileceğim bir sistem önerirseniz sevinirim.

[video=youtube;9oi9P7mNft8]http://www.youtube.com/watch?v=9oi9P7mNft8[/video]

[Resim: 0u90.jpg]
[Resim: 4r8f.jpg]
[Resim: 8sly.jpg]
[Resim: s8cp.jpg]
[Resim: 2pvp.jpg]
[Resim: otln.jpg]
[Resim: jtw3.jpg]
[Resim: xzav.jpg]
[Resim: w8c5.jpg]

[Resim: 34ah.jpg]

[Resim: 3n1c.jpg]
[Resim: t0bm.jpg]
[Resim: 0mcb.jpg]
[Resim: 6vq1.jpg]
[Resim: e7r2.jpg]
[Resim: 8cxh.jpg]
[Resim: mxby.jpg]
[Resim: l0kg.jpg]
[Resim: mx87.jpg]

[Resim: cwy5.jpg]
[Resim: flmp.jpg]
[Resim: 1x9v.jpg]
[Resim: vdiz.jpg]
[Resim: 7b81.jpg]
[Resim: 7urd.jpg]
[Resim: x2hp.jpg]
[Resim: gv83.jpg]
[Resim: cfkm.jpg]
[Resim: kug6.jpg]

[Resim: 6nl7.jpg]
[Resim: 2aft.jpg]
[Resim: vgcx.jpg]
[Resim: m0nc.jpg]
[Resim: taet.jpg]
[Resim: kdg9.jpg]
[Resim: rdoy.jpg]
[Resim: sglt.jpg]
[Resim: brpz.jpg]
[Resim: r47.JPG]

[Resim: lc5j.jpg]
[Resim: 0bb5.jpg]
[Resim: 3qv2.jpg]
[Resim: wbt2.jpg]
[Resim: vzid.jpg]
[Resim: cm55.jpg]
[Resim: 8r7q.jpg]
[Resim: s1u0.jpg]
[Resim: x13r.jpg]
[Resim: trvg.jpg]

Eline sağlık İsmail özellikle bom kısmı çok iyi olmuş
-------------------------------------------------------
www.gkaradayi.com
RC Excavator (Kendi excavator tanıtım sitem)
Gerçekten harika olmuş metal armlar ve arm bağlantısını kaça mal ettiniz acaba bende yaptırmak istiyorum. Elinize sağlık Smile

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
1:16 Wedico Mercedes Benz NG 3535 K 8x8
1:16 Hidrorik Bruder Cat 320 Excavator

Tekinbey öncelikle elinize emeginize saglık çok güzel bi ürûn çıkmş ortaya inşallah yaknda görürüz modelinizi,bu arada kendinizi tanıtrsanz memnun oluruz.
1/14 kıng hauler damperli
1/14 bomag silindir
1/14 man TGX 26.540 6x6 damperli
1/14 mercedes 1851
1/ 16 carson liebherr 634
1/ 14 Bmc tm 140 4x2
Metal kisimlar icin bir kilo baklava yetti Wink akrabamin yeri oldugu icin para gecmiyor

elinize sağlık harika olmuş baya kısmını metale çevirmişsiniz bence siz paletleride metal yaparsınız paletlerde servo yerine redüktörlü motor kullanabilirsiniz
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
Istanbulda yasiyorum bilfen kolejinde matematik ogretmeniyim. Bu iste cok yeniyim ama insanlarin youtube da enjektorlerle yapip gosterdikleri seyleri yaklasik 20 yil once yapmistim.Smile excavatorleri cok seviyorum. Hatta hic unutmam yaz tatilde sirf ex kullanabileyim diye orta okuldayken arkadasimin dozer tamirhanesinde bile calismistim. Ne delilikti her gun yag icinde gelirdim eve. Ama test etmek icin o exi bes dakka kullanmak bana yeterdi. Dedigim gibi daha cok yeniyim. Bana biu projeyi yaparken kendisiyle forum ortaminda tanistigim Gokhan beye yardimlarindan dolayi cok tesekkur ederim

aslında bu projeye bakınca çok uzulduğum kısım yaptığım herşeyin turkiyede çok maliyetli olduğu. bi servo alacaksınız 20 tl lik e bay deki servoyu 100 tl üzeri türkiyede fiyat çekmeleri. veya bu hidrolik sistem çokta türkiyede yapılamacak gibi bir şey değil ama ne yazıkki kimse uğraşmak istemiyor.herşeyi yurt dışından getirmek zorunda kalıyorsunuz. orta kısımda paletlerin kabloları için slip ring kullandım ve ebaydan aldım 7 dolara. türkiyede sadece bir yerde buldum onlarda 24 Euro + kdv dediler. metal kısmı yapmama yardımcı olan arkadaşlar akrabam olduklarından bana yardımcı oldular çok sağolsunlar. ne kadara malolur bilmiyorum ama isteyen arkadaşlar için sorarım böyle bir şeyi ne kadara yaparlar diye. tamamen aliminyum kütükten yapıldı. Tam tartmadım ama ex sanırım 6 kiloyu geçti şuanda. burada yazacak ve paylaşacaklarım çok yaz yaz bitmez. Ama turkiyenin hala çok yol gitmesi gerek bu tür uğraşlar için.

bu arada paletler için kullanabileceğim güçlü bir motorun linkini, verebilir misiniz.
gayet güzel görünüyor çalışmasıda işçiliğide elinize sağlık. Yakından görmek dileği ile

Tamiya Cascadia 6*4

Tamiya Scania R730 Topline 4*4

TAMIYA / 1:14 40ft. Container Semi Trailer

Walkera QR X350 
Gerçekten uğraşılmış ve çok da güzel sonuç alınmış bir çalışma. Sitede biraz daha amatör örnekleri var. Onlarada bakabilirsiniz yürüyüş motorları için..
valla ismail abi anadan doğma şanslıymışsın 1 tepsi baklavaya yırtmışsın Smile şaka bir yana dediğin gibi abi bizim cnc ustalaarı bu işleri"boş iş" olarak değerlendirdiğinden yaklaşmıyorlar bile. ne yalan söyleyeyim işimi elime alıp ekonomik gelirim iyi olsun eve cnc tezgahını kurmayı ve ihtiyacım olan parçaları yapmayı çok istiyorum. Tabi sadece kendim için değil bu işe gönül veren herkese. Ben mesela bruder sprinter ön aks için 145 avro veremem sonuçta öğrenciyim çareyi hsp 1/18mini crawler ön aks alarak buldum ama o da uyacak mı onu bilmiyorum. Kısacası imkansızlık içinde bir şeyler yapmak ve yaptığının karşılığında çıkan eser insana daha çok haz veriyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1/10 Metal Ekskavatör KADIOGLU 56 40,840 27-11-2019, Saat: 13:23
Son Yorum: fatih-i
  Metal Cat 385cl Exbiralogeg 149 93,995 14-09-2017, Saat: 12:56
Son Yorum: fatih-i
  CAT BRUDER EKSKAVATÖR ercal 34 28,963 22-08-2017, Saat: 22:55
Son Yorum: mehmet yılmaz
  1/16 CAT 320D - Der RC Bruder captain_musty 202 209,293 18-01-2017, Saat: 23:08
Son Yorum: tamerozgor
  Bruder ekskavatör hidrolik ve rc yapımı ergin 20 24,487 17-05-2016, Saat: 15:12
Son Yorum: ergin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi