Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk aracımı sizlere sunuyorum. Mercedes-Benz Sprinter
Selam Mert
basladigin proje okaninda dedigi gibi ilk olacak fakat sen bunu lütfen hizli sekilde bitirmeye calisma .Yavas yavasdiger yapacaklara yol gösterecek sekilde ve ögrenci bütcene göre ayarlarsan cok daha zevkli olacagindan hic süphem yok.
Bizde elimizden gelen yardimlari yapariz.
Selamlar.
(22-12-2012, Saat: 03:16)Kamyoncu-Itulu1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sprinterin damperi ufak spindele bile gerek kalmadan servo ile kaldırabilirsin. Torklu buyuk bır servo yeterlı olacaktır. Sprinter dönüşümü olarakta Turkıyede sanırım ılksin gelişmelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

NOT: kasa kalacagına göre konuyu hafif ticarilere taşıdım.

İlk sprinter dönüşümü olacak gibi görünüyo Okan bey.

(22-12-2012, Saat: 08:20)mgm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam Mert
basladigin proje okaninda dedigi gibi ilk olacak fakat sen bunu lütfen hizli sekilde bitirmeye calisma .Yavas yavasdiger yapacaklara yol gösterecek sekilde ve ögrenci bütcene göre ayarlarsan cok daha zevkli olacagindan hic süphem yok.
Bizde elimizden gelen yardimlari yapariz.
Selamlar.

Doğru diyosunuz Mehmet bey yavaş yavaş, sindire sindire. Okul ve işten vakit kaldığı zamanlarda olacak.
merhaba mert aracın kupa çamurluk kasa gibi kısımlarını kullanabilirsin bu aşamadan sonra sana şase motor şaft makas aks kumanda pil kalıyor şase ilkyapman gereken zaten şase onuda mehmedin konularında nasıl yapılacağına örnekler mevcut ondan sonrası senin hayal gücün zaten yapmaya başlayınca mesajlarlada bizden fikirler gelecektir hayırlı osun :=)
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
Sağol Fatih abi haftaya şasi için gerekli malzemeleri alıp şasiye başlamayı düşünüyorum. Dediğin gibi sizlerin de yardımıyla bu araç yürüyecek.Smile
merhaba kardeşim sabırlı olursan sana yol göstermesi açısından bilgisayarımda bruder sprinter ile ilgili dönüşüm fotoları var.neyi nerde nasıl yapman gerektiği hakkında sana çok güzel referans olacaktır.bugün görevdeyim evdeki pcde olduğu için fotolar yükleyemedim.
(22-12-2012, Saat: 02:21)Mert Eren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serkan bey araç gelince baya bi inceledim. Fakat kamyonetten minibüse çevirmek baya zor görünüyor. Bunu kamyonet yaptıktan sonra el yapımı BMC Levend XL yapmaya karar verdim. Çünkü kamyonetten minibüse dönüşüm yaparken benim gibi acemler için baya bi zor. O yüzden Levend XL yi minibüs yapmaya karar verdim. Çizimleri forexe yapıştırıp kesip biçicem artık. Aynı maket tekne yaparmış gibi olacak.Smile

(22-12-2012, Saat: 02:16)captain_musty Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence mantıklı şevkini kırmamak için karışmayayım dedim ama madem sen söledin. Bu senin ilk modelin ilk önce bunda bişeyler yap damper olayı motor olayı ön tekerlerin dönüş olayı. Yani her nekadar bruder la uğraşmak kolay gibi gözüksede öyle değil. Esc sistemleri kumanda sistemleri motor olayları falan filan derken işin çok Mert Smile Daha sonra dediğin gibi kendi aracınızı örnek alarak 0.60 lık saçtan veya stren den falan yapabilirsin. Hadi kolay gelsin Smile

Abi aracın damperini iptal edicem. Çünkü hidrolik olayı öğrenci adam için baya bi pahalı gibi görünüyo.Smile

Kardeş evvela hayırlı olsun güzel bir konu ve güzel bir araç ile başlamışsın şu damper işi o kadar abartılacak bir şey değil benim ğeçmişteki eklentilerimi inceler isen 1/14 mercedes kamyona damper yapmıştım hemde servo ile 30 kg bir adet servo ile sen bu aracın damperini birak aracı yükü ile beraber yerden kaldırırsın. ama ilk önce aracın şasesi ile olaya başla sağlam metal ile 2cm kalınlığında şu traktör remorkü yapan kardeşiizi de incele ona görev güzel ve sağlam bir şase ve wedico difransiyel ve dingilleri ile gayel güzel bir model olur. bir taneden redüktörlü motor. ki oda zaten çok ucuz. 15-20 tl civarında olmassa büyük marketlerden bir tane şarjlı tornavidanın motorunu da daha ucuza alabilirsin. güzel bir seçim yapmışsın. Bir den sprinter yapmak istiyorsun ama bu aracı hiç bozma derim. Levente de bi an önce başla haydi hayırlı olsun ve lafta kalmaması ümidi ile iyi seyirler.
Smile Mal da yalan mülkte yalan al biraz sende oyalan. Smile
(22-12-2012, Saat: 11:06)aksaraylı68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba kardeşim sabırlı olursan sana yol göstermesi açısından bilgisayarımda bruder sprinter ile ilgili dönüşüm fotoları var.neyi nerde nasıl yapman gerektiği hakkında sana çok güzel referans olacaktır.bugün görevdeyim evdeki pcde olduğu için fotolar yükleyemedim.

Ahmet abi fotoğrafları müsa2 olduğun bi zaman yüklersen sevinirim. En azından nereden başlayacağımı bilirim.

(22-12-2012, Saat: 12:37)aliakyol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-12-2012, Saat: 02:21)Mert Eren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serkan bey araç gelince baya bi inceledim. Fakat kamyonetten minibüse çevirmek baya zor görünüyor. Bunu kamyonet yaptıktan sonra el yapımı BMC Levend XL yapmaya karar verdim. Çünkü kamyonetten minibüse dönüşüm yaparken benim gibi acemler için baya bi zor. O yüzden Levend XL yi minibüs yapmaya karar verdim. Çizimleri forexe yapıştırıp kesip biçicem artık. Aynı maket tekne yaparmış gibi olacak.Smile

(22-12-2012, Saat: 02:16)captain_musty Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence mantıklı şevkini kırmamak için karışmayayım dedim ama madem sen söledin. Bu senin ilk modelin ilk önce bunda bişeyler yap damper olayı motor olayı ön tekerlerin dönüş olayı. Yani her nekadar bruder la uğraşmak kolay gibi gözüksede öyle değil. Esc sistemleri kumanda sistemleri motor olayları falan filan derken işin çok Mert Smile Daha sonra dediğin gibi kendi aracınızı örnek alarak 0.60 lık saçtan veya stren den falan yapabilirsin. Hadi kolay gelsin Smile

Abi aracın damperini iptal edicem. Çünkü hidrolik olayı öğrenci adam için baya bi pahalı gibi görünüyo.Smile

Kardeş evvela hayırlı olsun güzel bir konu ve güzel bir araç ile başlamışsın şu damper işi o kadar abartılacak bir şey değil benim ğeçmişteki eklentilerimi inceler isen 1/14 mercedes kamyona damper yapmıştım hemde servo ile 30 kg bir adet servo ile sen bu aracın damperini birak aracı yükü ile beraber yerden kaldırırsın. ama ilk önce aracın şasesi ile olaya başla sağlam metal ile 2cm kalınlığında şu traktör remorkü yapan kardeşiizi de incele ona görev güzel ve sağlam bir şase ve wedico difransiyel ve dingilleri ile gayel güzel bir model olur. bir taneden redüktörlü motor. ki oda zaten çok ucuz. 15-20 tl civarında olmassa büyük marketlerden bir tane şarjlı tornavidanın motorunu da daha ucuza alabilirsin. güzel bir seçim yapmışsın. Bir den sprinter yapmak istiyorsun ama bu aracı hiç bozma derim. Levente de bi an önce başla haydi hayırlı olsun ve lafta kalmaması ümidi ile iyi seyirler.

Ali bey şu an Yalovaya gidiyorum. Profilleri ayarlayıp yapıma başlayacağım.
Ali bey difransiyel ve motor konusunda Okan beyin sattığı 4x4 difransiyeller ve şanzımanlı motor var. Onu düşünüyorum.
Aracın kupasını ve damperini çıkardım. Gölcük'ten geldikten sonra açık alüminyum doğramacı bulamadığım için şasinin yapımına malesef başlayamadım. Fakat en yakın zamanda şasiye başlıcam.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

slm mert oncelıkle arayamadıgım ıcın uzgunum bazı problemler cıktı..Modelın hayırlı olsun inegolde şaseyi yapabılecegın incelıkte ve u veya l alemınyum bulman zor baıhause da hepsı var yardım gerekırse elımden gelenı yaparım bide sana ilham verecek bı lınk vereyım http://modelltruck.net/showthread.php?28...-Um-Aufbau bu sitede sprınter cevırılerını bulabılırsın

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1.16 Bruder Mercedes-Benz Sprinter Mert EREN 22 21,525 01-12-2013, Saat: 16:01
Son Yorum: lynxtr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi