Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RC Bruder Deutz Agrotron x720
Merhaba,
Kafamda kurguladığım projeme malzemelerin tedariki ile henüz başlayabildim. İlk amacım öncelikle modelin orijinaline sadık kalmak, olabildiğince en az müdahale ile RC konumuna getirmek. İncelemelerimde birçok yöntemi izledim. Avrupa’da genel de modelin orijinal şekline sadık kalınmadan çok fazla metal ek parçalarla müdahale edildiğini gördüm. Bu biraz hazır malzeme ile hazır modele sahip olmak gibi bir şey olduğundan bana pek sıcak gelmedi. Kafamda kurguladığım diferansiyelde konik dişlileri kullandım. 2 dişli ve bir motor ile çok basit ve kolay bir şekilde hareket kabiliyetine ulaştım. Daha sonra zamanımın bol olduğu bir dönemde (2 çocukla zor olacak ama) kolay şekil verme imkanı sebebiyle ahşap diferansiyel kutusu bile yapmayı düşünüyorum.  (İlk RC model çalışmam olduğu için kesme/biçme işlemleri biraz özensiz oldu ama zaten bu çalışmam el alışkanlığı kazanmak için bir nevi gözden çıkarabileceğim bir çalışma olacak.2.çalışmam daha temiz ve sade olacak)  

Kullanacağım malzemeler aşağıdaki gibi. Bunlar incelemelerim sonucu aldığım malzemeler ama yine de sizler uygunluğu konusunda kontrol edebilirseniz sevinirim.

Motor
Redüktörlü 90 RPM
http://www.robotistan.com/12v-25mm-90rpm...u-dc-motor

ESC
https://tr.aliexpress.com/item/1Pc-7-2V-...0.0.zGBxMQ

Servo-ön teker
https://tr.aliexpress.com/item/Towerpro-...yId=400103

Kumanda
https://tr.aliexpress.com/item/Flysky-FS...=200001407

Pil-3S Lippo

Differansiyel ile ilgili resimleri ekledim. Ayrıca bağlantıların ne şekilde olacağını az çok tahmin edebiliyorum ama sizler de fikir verebilirseniz sevinirim. Yine resimleri mevcut

Aklıma şimdilik gelen açıklamalar bu şekilde. Zamanla daha çok bilgi ve soru soracağım. Sizlerin soruları oldukça daha detaylı açıklamalar yapacağım.

Alıcıdaki S+- olan kısında kabloları nasıl yerleştireceğiz, hangi tara - veya S kısmına gelecek?

Yeni resim yükleyemiyorum, bir yolu varsa söylemisiniz. Boyutu aştı uyarısı veriyor.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

MRYAKTU, proud to be a member of Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri since 04-08-2015.
Keşke almadan önce danışmış olsaydınız.
1- Kumanda bizlerin kullandığı tipte değil sadece helikopterler de kullanılıyor bildiğim kadarıyla çünkü sol taraftaki stick sadece ileri hareket yapıyor.

2- Motoru 12 volt almışsınız çok iyi ama esc niz 7.2 volt bu olmaz. Ayrıca pilide 3s yani 11.1 volt almışsınız motor için doğru esc için yanlış seçim

3- (-) siyah renkli kablo yada koyu renk oluyor bazen kahverengi falan
(+) Kırmızı renktir değişmez.
(S) sinyal kablosudur yani verilen komutu iletir.
S E R K A N
ESC açıklamasında güç aralığı 7.2 V-16 V şeklinde bilgi vermiş. Bunu 12 V u kaldırır anlamında algıladım ben?
Giriş voltajı (tavsiye): 6-12 hücre NİMH/NİCd veta 2-4 hücreli LİPO ? Pilde uygun gözüküyor yazılanlarda, yanlış mı yorumladım acaba?
MRYAKTU, proud to be a member of Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri since 04-08-2015.
Yok ben yanlış görmüşüm özür dilerim esc de uygunmuş baktığımda sadece 7.2 yi gördüm
S E R K A N
Rica ederim,  bu durumda 3s lipo ile servo da bir sıkıntı çıkar mı? Çalışma Gerilimi: 4.8-7.2 Volt
Servo enerjisini alıcıdan aldığı için sıkıntı çıkmaz.
S E R K A N
Selamlar
Serkan abi kumandada sıkıntı yok, soldaki stick de 4 yönlü
Bunun dışında esc'nin kırmızı kablosu Artı,
Siyah kablosu Eksidir.
Yani sizin yaptığınız resimdeki eşleştirme hatalı şu an için.
Motorun linkini açamadım ben.
90rpm yeterli hareket için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
EGE ÖLÜCÜ TEAM

Tamiya Man 8x8 ARMAGEDDON

Topraktan geldik, toprağa döneceğiz;
Ama
Aradaki zamanı offroad ile geçireceğiz...
Volkan sol stick geride durduğu için öyle dedim sağa sola hareket etmez demedim. Ayrıca yazdığıma dikkat et (+) ve (-) kablo konusu doğru yazmışım kırmızı artı siyah eksi sende aynısını diyorsun orayı anlayamadım.

Birde kumandayı yeni alıyor bari güzel ve uygun bir kumanda olsun. Bu tarz kumanda kullanan kimseyi görmediğim için öyle dedim ki zaten emin olmadığımı da belirttim.

Not: Volkan ilaçlarını almadan yorum yapma bak ben baştan almayınca esc nin voltaj aralığını görmedim aldıktan sonra herşey normal Big Grin Big Grin
S E R K A N
Tavsiye edeceğiniz 6 kanal kumandalar hangisidir?
Volkanın dediği gibi buda olabilirmiş ben sol stick hep geride olan modellerden zannettim.
S E R K A N

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bruder Fendt 936 Vario traktör uygulaması. volkan 346 360,147 15-09-2019, Saat: 10:30
Son Yorum: serkan001
  4×4 Bruder traktor yapmayı düsünuyorum aks mi reduktor motor sistemmi olmali Turkrc 4 2,310 16-04-2019, Saat: 13:16
Son Yorum: fatih-i
  Bruder John Deere 6920 Rc Dönüşüm Necatt 37 24,302 03-06-2017, Saat: 19:16
Son Yorum: Necatt
Music rc bruder newholland osso06 21 27,105 23-08-2015, Saat: 11:27
Son Yorum: MRYAKTU
  rc bruder claas xerion 5000 (belden kırmalı) osso06 45 31,338 06-06-2015, Saat: 14:48
Son Yorum: osso06

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi