• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 / 14 Çift Katlı Araç taşıma dorsesi
Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere daha önde bahsettiğim gibi 1 / 14 Çift Katlı Araç taşıma dorsesi çalışmalarına 29.04.2017'de başladım ve belli bir noktaya kadar getirdim. Çalışmamda Rua isimli arkadaşımızın daha önce yapmış olduğu projeden yararlandım, kendisine paylaşımından dolayı teşekkür ederim. Fotoları ekliyorum.

[Resim: 20170429_160401_zpscb4pbtgg.jpg]

[Resim: IMG-20170429-WA0005_zpswh71jt3z.jpeg]

[Resim: IMG-20170429-WA0017_zpsmlmtljgo.jpeg]

Proje bu şekilde ilerlerken dorsenin geçme yeri için yaptığım 30 cm lik parça uzunluğunu diğer taraftan çıkarmadığımı fark ettim :Smile Mecburen 30 cm kestim Smile

[Resim: 20170501_132501_zpsoqliu5cj.jpg]

[Resim: 20170501_213147_zpsc1nhoi90.jpg]

[Resim: 20170501_213323_zpsrg2xsogh.jpg]

[Resim: 20170501_213714_zpsx5veraqx.jpg]

Elbette daha yapacak çok işim var. Altına malzeme depoları yapacağım ancak lastikler elime gelmeden yapmak istemedim. Sonra uyumsuzluk nedeniyle yeniden uğraşmak istemiyorum. Yanlara direkler atılacak ve aralarına zincir çekilecek. 4 tane 6mm makara arıyorum, bunları bulunca arka direğin içine montajlayıp teli buradan motora bağlamayı düşünüyorum. ( Rua'ya tekrar teşekkürler Smile )

Yorumlarınızı bekliyorum Arkadaşlar ...
Gayet güzel olmuş. Ön taraf kupanın üstünü kapatacak şekilde olmaması gerekiyor. Kamyon ve römork şeklinde olanlarda tamam kupanın üstüne kadar geliyor ama dorseler de kupanın üstüne gelmiyor. Herhangi bir tümsek veya yokuş çıkmaya çalışırken kupanın üstü sürtme yapabilir.

Şu an dorsenin arkada lastiklerin olduğu kısmın yüksekliği ne kadar ona göre lastik seçimini yapabiliriz.

Wedico normal lastik çapı : 73 mm
Wedico lowbed lastik çapı : 50 mm
S E R K A N
elinize sağlık hızlı giriş olmuş :=)
1/16 wedico lastikler var alimde onlarolur birde aks yaptırmanız lazım makas filanda
[Resim: 520829_13521896756L99_zps28af5d00.gif]
# Serkan Bey yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Kupanın üstünde olması görsel olarak çok hoşuma gittiği için yaptım. Ancak haklısınız 10 derece üzerinde kupaya değiyor. Bir ara kesmek lazım Smile
# Fatih Bey nasıl yaparız lastik işini Özel mesaj atabilir misiniz? Makas ve aksı kendim yapmayı düşünüyorum şimdilik bakalım lastik işini halledebilirsek Smile
Arkadaşlar Merhaba,

Hafta başında lastiklerim gelmişti. Fatih Bey'e tekrar teşekkürler.

Bulabildiğim kısa bir sürede çamurlukları yaptım ancak dorsenin daha çok işi var :

Üst katta kupanın üstüne gelen kısım (Serkan Bey'in farkettiği) kesilecek, üst kat biraz aşağı indirilecek, alt katta arka kısımın son 10 cm'ine eğim verilecek (Lastikler gelince dorsenin yükselmesi gerektiği için araç çıkışında sorun oluştuğu için) bu nedenle en arka direklerde 5cm öne alınacak. Ancak bunları yapabilmem için dayımın kaynak makinasının müsait olması lazım Sad neyse gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağım.

[Resim: IMG-20170521-WA0006_zpsfmbpzgl4.jpeg]

Bu arada forumda bilgi bulamadım bu dorsenin tıra bağlanacağı pimi nereden bulabilirm?

Selamlar
Selam
Gayet güzel görünüyor .Pimi kendiniz de yapabilirsiniz. Eger Tamiya cekici kilit kullaniyorsaniz 5mm capinda 10mm uznlugunda bir borudan keserek ortasin dan M3 veya M4 vida ile dorseye sabitleyebilirsiniz. Vida kafasinin büyük olmasi kilitten cikmasini engelleyecektir.
Kolay gelsin
Mehmet Bey,

Teşekkürler, yine çok kıymetli bilgi verdiniz, bu forum, sizler olmasaydınız bu proje kesinlikle bir noktadan ileriye gidemezdi. Şahsınızda bütün bu kıymetli bilgileri paylaşan arkadaşlara da teşekkürler...

Selamlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Araç Taşıma Dorsesi (Mukavva) Sururi 7 9,911 12-04-2013, Saat: 21:37
Son Yorum: Sururi
  Araç Taşıma dorsesi Rua 65 78,071 29-01-2013, Saat: 20:43
Son Yorum: Rua

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi