Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri
Volvo F12 440 power( El Yapımı) - Baskı Önizleme

+- Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri (https://rckamyon.com)
+-- Forum: RC KAMYON VE TIRLAR (ÇEKİCİLER) (https://rckamyon.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Volvo (https://rckamyon.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Volvo F12 440 power( El Yapımı) (/showthread.php?tid=1711)

Volvo F12 440 power( El Yapımı) - Emircan - 28-07-2016

[img]<a href=[/img] />[img]<a href=[/img][Resim: y478yL.jpg]" />" />

Aracımı aynen bu şekilde yüksek kabin şeklinde yapmayı düşünüyorum .

Grupta yeniyim ama daha öncedende rc kamyonlara ilgim vardı şimdi ben bu aracı orjinal bir rc deilde kendi imkanlarımla yapmayı deneyeceğim (aslında aracımın durumu sonlara yaklaştım ama üşendiğim için siteye yüklemedim )

Vee Başlayalım  Cool

[img]<a href=[/img][Resim: 7v0m8N.jpg]" /> 
Bu Tamponumuz böyle bir aracı ilk defa yapmaya çalıştığım için bazı eksiklerim var kabul ediyorum :Big Grin

[img]<a href=[/img][Resim: PML3pO.jpg]" />

Bu far kısmı ortadaki panjur oluyor galiba ve aşağamı yukarımı açıldığını bilmediğim için ben aşağı doğru açılır şekilde tasarladım 

[img]<a href=[/img][Resim: VYqpVB.jpg]" />

Resmi çekerken elim titremiş galiba ilerki fotoğraflarda daha güzel bi şekilde çekmiş olmam lazım :Big Grin
[img]<a href=[/img][Resim: 814nQW.jpg]" />

buda ön kısmı buda panjur diye geçiyor galiba onada pek bir fikrim yok ama buna volvo amblemini yapmayı unutmuşum 1,5 aydır hala yapacağım Big Grin

[img]<a href=[/img][Resim: o7DQ37.jpg]

şimdi burada biraz ileri saracağız çünkü diğer aşamaların fotoğraflarını çekmemişim[img]<a href=[/img][Resim: qBoqDd.jpg]" />
kabini aslında uzun kabin olarak tasarlamıştım ama dekotam yetmediği için kısa kabine döndüm muhtemelen 1-2 hafta sonra uzun kabin yaparım.[img]<a href=[/img][Resim: 9LJX7N.jpg]" />
[img]<a href=[/img][Resim: go3lGO.jpg]" />[img]<a href=[/img][Resim: PML3VO.jpg]" />buda aracın son halinden önceki fotoları son fotoğrafını bugün akşam dükkanı kapatırken alel acele çekmiştim fotoğrafı bulabilirsem atacağım

[img]<a href=[/img][Resim: Gz8bn7.jpg]" />evet o fotoğrafı buldum yarın daha detaylı fotoğraf çekerim bu alel acele olduğu için  Big Grin

Cvp: Volvo F12 440 power( El Yapımı) - Emircan - 29-07-2016

şimdi bide sizden bir ricam var bu aracı hareket ettirmek için bazı ekipmanlarım var fakat motor ne seçmeliyim onu bilmiyorum o yüzden bana önerebileceğiniz düşük devirli güçlü bir motor lazım aracın dorseyle birlikte ortalama ağırlığı 6-8 kilo civarında nasıl bir motor kullanmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum Smile

Cvp: Volvo F12 440 power( El Yapımı) - mgm - 30-07-2016

Selam Emircan
Gayet iyi görünüyor ama köseleri biraz daha yuvarlarsan dahada güzel olucagindan eminim.

Cvp: Volvo F12 440 power( El Yapımı) - Emircan - 30-07-2016

(30-07-2016, Saat: 18:30)mgm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam Emircan
Gayet iyi görünüyor ama köseleri biraz daha yuvarlarsan dahada güzel olucagindan eminim.

öneriniz için teşekkür ederim daha tam bitmedi tekrardan macun çekeceğim nedense çektiğim macun çatladı ve pek bir şeye benzemedi açıkcası

birde bu aracı ucuz maliyete nasıl hareket ettirebilirim fikirleri olan varmı acaba?

Cvp: Volvo F12 440 power( El Yapımı) - fatih-i - 01-08-2016

matkap motorlarıyla hareket ettirebilirsiniz ama bence bu araçsadece tecrübe katacaktır size :=)

Cvp: Volvo F12 440 power( El Yapımı) - Emircan - 01-08-2016

(01-08-2016, Saat: 09:00)fatih-i Adlı Kullanıcıdan Alıntı: matkap motorlarıyla hareket ettirebilirsiniz ama bence bu araçsadece tecrübe katacaktır size :=)

aynen dediğiniz gibi sadece tecrübem oldu bu araç ilkler genelde tecrübe amaçlı oluyor :Smile  bi daha yapmayı düşünüyorum ama bakalım öneriniz için teşekkür ederim Smile