Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri
İlk Projem Man Tga - Baskı Önizleme

+- Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri (https://rckamyon.com)
+-- Forum: RC KAMYON VE TIRLAR (ÇEKİCİLER) (https://rckamyon.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: MAN (https://rckamyon.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Konu Başlığı: İlk Projem Man Tga (/showthread.php?tid=106)

RE: İlk Projem Man Tga - fatih-i - 27-11-2012

eğer bu parça lastik dışında kalacaksa sorun yok sanırımda öyle olacak

RE: İlk Projem Man Tga - by_tegmen - 27-11-2012

(27-11-2012, Saat: 22:03)fatih-i Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eğer bu parça lastik dışında kalacaksa sorun yok sanırımda öyle olacak

Aynen o şekilde abi, dışında kalacak. İçeride daha ince ve en dış taraflardan birleşecek pleksi parçaları olacak.

RE: İlk Projem Man Tga - aksaraylı68 - 27-11-2012

lastik dışında bile kalsa bence sorun var.lastikelri sökerken yandan çekip alması gerekiyor yan mesafeler dar olduğu için lastikler takılıabilir.her seferindede önce çamurlukları söküp sonra lastiği sökmek zahmetli

RE: İlk Projem Man Tga - fatih-i - 27-11-2012

ahmet takması kolayya önce üstü içeri sokacak sonra mile geçir çokbasit yani çamurluğu sökmesine gerek yok ama bu kamyon kamyona yakışırmısence öyle bir çamurluk bencede yakışmaz ben dorse içiin düşünmüştüm mükremin :=)) bu şekil arkadaşlara katılıyorum pek iyi durmaz gibime geliyor :=)

RE: İlk Projem Man Tga - aksaraylı68 - 27-11-2012

(27-11-2012, Saat: 22:19)fatih-i Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ahmet takması kolayya önce üstü içeri sokacak sonra mile geçir çokbasit yani çamurluğu sökmesine gerek yok ama bu kamyon kamyona yakışırmısence öyle bir çamurluk bencede yakışmaz ben dorse içiin düşünmüştüm mükremin :=)) bu şekil arkadaşlara katılıyorum pek iyi durmaz gibime geliyor :=)

benimde fikrim aynı yönde fatih yuvarlak çamurluk on numara durur hem onun şaseye bağlantıları bile ayrı detay.artık mükreminin seçimi saygı duymak çalışmanın sonuçlanmasını beklemek lazım tekrar kolay gelsin

Yuvarlak çamurluk işinde beni sıkıştırdığınız aşikar Smile Yuvarlak için bir çözüm bulabilirsek neden olmasın ama ton balığı kutusu, reşo yakıt kutusu falan içime sinmedi. Başka tavsiyesi olan varmı? Olmadı en sonra Mustafa abinin sıcaklıkla pleksiyi bükme prensibi ile birşeyler yapmaya çalışırız. Gece gece aklımı karıştırdınız alacağınız olsun sizin Smile

RE: İlk Projem Man Tga - captain_musty - 27-11-2012

reklamcıya git tabelacıya
adama rica et abi şu pleksiyi sıcak hava tabancasıyla bükebilirmiyiz diye
altına şekil koy yuvarlak üstünden tabanca o şekili alacak. yok devamlı kullanırım diyosan evidea da 35 liraya var...
Ama ben alta inen çizgileri tam köşeden kesilmesi tarafındayım..

RE: İlk Projem Man Tga - mgm - 27-11-2012

Selam Mükremin
Cok güzel islemissin pleksiyi . Simdi kendime kizdim adam kac gün önceden cizdirdi bize gösterdi biz de hep birlik ooo cok güzel diye yorum yaptik Sad
Sen bitirdin beyenmedik Sad.
Aslinda dizayn olarak cok güzel ve kullanila bilinir yalniz Cekicide cok daha güzel olur diger arkadaslarin dedigi gibi yanlarda kapali oldumu tam uyum icinde olur. Ama biz kamyon yaptigimiz icin ortadaki baglanti bölgesi isi bozuyor.
Direk olarak düz yapsaydin bence bu kadar göze carpmazdi.
Eger yuvarlak yapmak istiyorsan ayni islemi ondada uygulaya bilirsinSmile. ciz kes yapistir.
Herseye ragmen ben cok beyendim.
gelismeleri bekliyoruz.
Selamlar.

(27-11-2012, Saat: 22:41)mgm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam Mükremin
Cok güzel islemissin pleksiyi . Simdi kendime kizdim adam kac gün önceden cizdirdi bize gösterdi biz de hep birlik ooo cok güzel diye yorum yaptik Sad
Sen bitirdin beyenmedik Sad.
Aslinda dizayn olarak cok güzel ve kullanila bilinir yalniz Cekicide cok daha güzel olur diger arkadaslarin dedigi gibi yanlarda kapali oldumu tam uyum icinde olur. Ama biz kamyon yaptigimiz icin ortadaki baglanti bölgesi isi bozuyor.
Direk olarak düz yapsaydin bence bu kadar göze carpmazdi.
Eger yuvarlak yapmak istiyorsan ayni islemi ondada uygulaya bilirsinSmile. ciz kes yapistir.
Herseye ragmen ben cok beyendim.
gelismeleri bekliyoruz.
Selamlar.

Sorun değil abi, işleye işleye öğrenecez zati, tek seferde olur diye bir beklentimde yok açıkçası. Şimdi sizin daha güzel olur dediğiniz model yanılmıyorsam tam olarak şu,

[Resim: amurlukkeliksa.png]

Siyah olan yer tozluk, çamurluk yada paçalık artık ne diyorsanız. Bu nasıl olur peki?

Yada şu şekilde bir düzeltme olabilir. Bu nasıl olur?

[Resim: amurlukkeliksa2.png]

Yada en iyisi size bunu model üzerinde göstereyim. Buyrun;

[Resim: CIMG0029.jpg]

RE: İlk Projem Man Tga - captain_musty - 27-11-2012

Big Grin son resim benim anlatmak istediğim olmuş. Gerisi senin zevkine Smile