Rc Kamyon TIR ve İş Makineleri

Tam Versiyon: MAN TGX 18.540 ( TAMIYA )
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Bir kaç ay önce 6x4 MAN TGX 26.540 TIR'ımı sattıktan sonra aldığım MAN TGX 18.540 TIR'ımın montajına dün akşam itibariyle başlamış bulunmaktayım. Normal montaj prosedürüne göre değil de hafif değişikliklerle beraber montaj hikayesi beğenilerinize sunulur :
Önce elimizde neler var bi sıralayalım :

[Resim: 20121211201118.jpg]

Bu sefer şasinin rengini gri yapmaya karar verdim ve birleştirmeden önce şasi vetraversleri gri renge boyadım:
[Resim: 20121213201645.jpg]
[Resim: 20121213213940.jpg]

Daha sonra şasiyi birleştirmeye başladım
[Resim: 20121213225305.jpg]
[Resim: 20121213233017.jpg]
Ön aksı da gri yapsam mı diye düşündüm ama biraz renk kontrastı olsun diye siyah kalmasına karar verdim..
[Resim: 20121214000714.jpg]
Şimdilik bu kadar monte ettim. Devamını yaptıkça buradan paylaşıma sunacağım. Herhangi bir fikri olan varsa tavsiye ve görüşlerinizi beklerim.
hayırlı olsun alper sende man hsatası oldun Smile)
Teşekkür ederim. Evet MAN hoşuma gidiyor Smile Hatta ileride bir tane 26.540 alıp, hafriyat kamyonu yapmayı da düşünüyorum. El emeği verip ortaya çıkarılan araçlar daha kıymetli oluyor. Bende 2 tane jip var, kesinlikle satmayı hiç düşünmüyorum. Çünkü özel yapım ve el emeği çok var Smile Başka bir konuda da Defender jipimin yapımını anlatacağım. Hatta sabırsızlanmıyor da değilim. rc4wd den yeni dif.ler aldım defender için. Onların montaj aşamasını da paylaşacağım.
(14-12-2012, Saat: 10:16)Alpertarik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Teşekkür ederim. Evet MAN hoşuma gidiyor Smile Hatta ileride bir tane 26.540 alıp, hafriyat kamyonu yapmayı da düşünüyorum. El emeği verip ortaya çıkarılan araçlar daha kıymetli oluyor. Bende 2 tane jip var, kesinlikle satmayı hiç düşünmüyorum. Çünkü özel yapım ve el emeği çok var Smile Başka bir konuda da Defender jipimin yapımını anlatacağım. Hatta sabırsızlanmıyor da değilim. rc4wd den yeni dif.ler aldım defender için. Onların montaj aşamasını da paylaşacağım.
evet alper dediğin gibi öenmli olan el emeği göz nuru olması.paylaşımların ve yaptığın işçiliği gerçekten çok beğeniyor ve her anının takip etmeye çalışıyorum Smile
Hayırlı olsun keyifli ve güzel bir başlangıç olmuş heyecanla takipteyimSmile
Jiplerden birisi Tamiya cc01 olarak da geçen Isuzu MU jip, diğeri de defender. Isuzu MU jip 1/12 ölçeğinde, defender 1/10 ölçeğinde. Isuzu'nun fotoğrafını paylaşayım :
[Resim: 20121115190700.jpg]

Bu da defender jipimin ilk yapım aşamasından sonraki hali.. Arkada duran kırmızı jip, şu anda beyaz renkte olan Isuzu jipim.
[Resim: img1642g.jpg]

Bu arada önde duran defender de daha önceden F350 şasesi üzerine yaptığım defender jip. Daha sonradan daha profesyonelce inşa ettik arkadaşlarla.
alper hayırlı olsun sabırsızlıkla toplanmasını bekliyoruz
Defender şasesinden bahsediyorsun sanırım. Bu şaseyi autocadde çizdirip, lazerle kestirdik ve vida yerleri açıp öyle montaj yaptık. Maliyetini tam hatırlamıyorum ama sadece montajı 7-8 saat sürdü. 4link bağlantısını ve şaseyi birleştirmek baya vakit aldı. Bunu zaten konu olarak açacaktım bak sabredemediniz benim konum da dağıldı gitti Smile
kusra bakma yinede saol
Ne demek Smile Hatta şu konuyu açayım da oradan devam edelim en iyisi Smile
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10